140 rocznica śmierci Ludomira Michała Rogowskiego

09/09/2024

Koncert kameralny pieśni ,,Na styku Kultur” z okazji 140 rocznicy urodzin kompozytora Ludomira Michała Rogowskiego w wykonaniu Izabela Kopeć mezzosopran Ewa Pelwecka – fortepian Pieśń La mousse (Mech) Koncert odbył się w dniu 09/09/2021, w sali Trybunału Koronnego w Lublinie .Mezzosopranistka Izabela Kopeć prowadzi szeroko zakrojoną działalność promującą twórczość lubelskiego kompozytora Ludomira Michała Rogowskiego. W 2017 roku nagrała dwupłytowy album z muzyką wokalno – instrumentalną pt. ,,Songs & Fantasmagories’’ Ludomir Michał Rogowski oraz wykonała szereg koncertów premierowych promujących Jego dzieła. 3 października br. przypada 140 rocznica Jego urodzin . Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli : Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Tomislav Vidosevic. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu miasta Lublin Partnerzy koncertu: Kotrak we do it better świętująca 30-to lecie działalności Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie Zaiks sprzyjamy wyobraźni STOART.

Partnerzy medialni: TVP3 Lublin Polskie Radio Lublin Stowarzyszenie Polskich Mediów The Warsaw Voice Organizatorzy Artmus-IK Fundacja Muzyka-Sztuka-Kultura