Wspieram

Edukacja artystyczna dzieci.

Organizowanie warsztatów muzycznych uczących dzieci pracy z głosem oraz wrażliwości muzycznej, wrażliwości na piękno, wychowanie przez kulturę.

• Tytuł przelewu: Edukacja artystyczna dzieci
Card image cap
Zorganizowanie koncertu kameralnego na 140 rocznicę urodzin polskiego kompozytora Ludomira Michała Rogowskiego.

„Songs & Fantasmagories” to niezwykle wydarzenie artystyczne - koncert, w którym usłyszymy kompozycje wokalno-instrumentalne L. M. Rogowskiego żyjącego w I połowie XX w, napisane na przestrzeni 50 lat jego kariery w Polsce, we Francji i Chorwacji, prawie w ogóle nie znane, istniejące wciąż w rękopisach i niezwykle rzadko wykonywane. 18 pieśni, chorwackich, francuskich i polskich na mezzosopran, fortepian i skrzypce oraz pięcioczęściowe Fantasmagories z towarzyszeniem orkiestry nagrała i wydała pierwszą monograficzną płytę mezzosopranistka Izabela Kopeć.

• Tytuł przelewu: Koncert na 140 rocznicę urodzin Ludomira Michała Rogowskiego
Card image cap
Zorganizowanie koncertu kameralnego na 100 rocznicę urodzin Astora Piazzolli, legendarnego twórcy tango nuevo, najwybitniejszego współczesnego argentyńskiego kompozytora muzyki klasycznej, zwanego Mozartem tanga.

Koncert „Show Me YourTango” to wyjątkowa, międzynarodowa produkcja upamiętniająca tego wybitnego kompozytora, wirtuoza gry na bandoneonie, który zrewolucjonizował styl tango wprowadzając elementy jazzu oraz muzyki klasycznej. W koncercie biorą udział wybitni artyści: zaproszony przez mezzosopranistkę Izabelę Kopeć genialny bandoneonista Argentyńczyk Gilberto Pereyra. Duet Kopeć & Pereyra dopełniają znakomici polscy muzycy: Tomasz Filipczak - fortepian, Robert Horna - gitara klasyczna, Christian Danowicz - skrzypce i Wojciech Gumiński - kontrabas. Całość zaaranżował Tomasz Filipczak.

• Tytuł przelewu: Koncert na 100 rocznicę urodzin Astora Piazzolli
  • Numer konta: 47 1140 2004 0000 3602 7971 6959

Darowizny przekazywane na cele statutowe fundacji odliczane są od podstawy opodatkowania w danym roku rozliczeniowym.