O nas

Fundacja „Muzyka, Sztuka, Kultura” została powołana w końcówce 2019 roku w celu popularyzacji i promocji szeroko pojętej kultury i sztuki.

Na początku 2020 współpraca z dziećmi z miasteczka Wilanów uczącymi się śpiewu na lekcjach rozwoju artystycznego została zwieńczona koncertem pod tytułem „Śpiewające Dzieci Wilanowa”.

Niestety w początkach marca 2020 na progu działalności Fundacji M_S_K wybuch pandemii korono wirusa COVID-19 uniemożliwił prowadzenie jakiejkolwiek działalności zatrzymując nas wszystkich w domach na bezprecedensową skalę. Cały świat zastygł w bezruchu, nie wiedząc, jakie mogą być konsekwencje tej pandemii dla ludzkości świata.

Najbardziej ucierpiały branże kulturalne, artystyczne. Zakaz organizowania koncertów, spotkań, spektakli doprowadził do anulowania wszystkich wcześniej zaplanowanych wydarzeń. Genialny koncert Piazzolla „Show me your tango” we włoskim Folignio zmuszone byłyśmy odwołać.

Tym bardziej jesteśmy dumne z naszych dokonań:

– Nagranie nowej wersji teledysku do utworu ,,Un uomo venuto da lontano’’- „ Człowiek, który przybył z daleka” na 100-ną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II -17/05/2020 – w dniu urodzin Karola Wojtyły zaprezentowałyśmy  teledysk -online  „Uczyń z życia arcydzieło”,
– Koncert online dla zamkniętej grupy portalu internetowego Drzwi do Stylu,
– Koncerty na żywo z zachowaniem reżimu sanitarnego dla wąskich grup odbiorców-słuchaczy,
– Realizacja – współpraca produkcyjna Katarzyny Ostanek przy produkcji i promocji współczesnej opery kameralnej japońskiej kompozytorki Keiko Fujiie, której premiera odbyła się  19 września 2020 w Piekarni/Centrum Sztuk Performatywnych we Wrocławiu oraz dwa spektakle w dniach 20 i 21 września 2020 z udziałem publiczności .